BIAFORM

Zastosowanie

Zastosowanie sklejek Biaform SA

Poznaj szerokie zastosowanie naszych sklejek
SZALUNKI
RUSZTOWANIA I PODESTY
ŚRODKI TRANSPORTU
WYKROJNIKI LASEROWE
MEBLE
DESKI PODŁOGOWE
PREFABRYKATY BETONOWE
INNE
SZALUNKI

Szybki proces budowlany możliwy jest dzięki zastosowaniu nowoczesnych systemów deskowań, których elementem są wodoodporne sklejki szalunkowe obustronnie pokryte folią fenolową oraz sklejki wodoodporne pokryte tworzywem sztucznym. Dzięki dużej trwałości powierzchni są one stosowane w szalowaniach wielokrotnego użytku. Dodatkowo BIAFORM oferuje obróbkę mechaniczną, taką jak wiercenie, frezowanie, dostarczając tym samym gotowe elementy do montażu. Na życzenie Klienta możliwe jest trwałe umieszczenie jego logo na płaskich powierzchniach sklejki.

zastosowanie sklejki w systemach szalunkowych
RUSZTOWANIA I PODESTY

W celu zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa ludzi pracujących na wysokości, sklejke wodoodporną pokrytą folią fenolową z wykończeniem antypoślizgowym stosuje się w podestach rusztowań. Najważniejszymi zaletami podestów drewnianych są niskie koszty eksploatacyjne, łatwość w dopasowaniu do ram oraz możliwość wykonania obróbki CNC. Ten rodzaj sklejki znajduje zastosowanie w produkcji innych podestów, gdzie wymagany jest duży współczynnik tarcia np. drabiny, podesty sceniczne).

zastosowanie rusztowania
ŚRODKI TRANSPORTU

Stale rosnący rozwój transportu drogowego wymusza na producentach naczep i zabudów stosowania coraz trwalszych materiałów. Jednym z nich jest sklejka, która z racji swej wytrzymałości przy stosunkowo niewielkiej grubości ma różnego rodzaju zastosowania. Podstawowym rodzajem sklejki, wykorzystywanym przy produkcji skrzyń ładunkowych jest sklejka antypoślizgowa głównie używana do budowy podłóg. Sklejka melaminowana z powodzeniem stosowana jest do budowy ścian a także do specjalistycznych zabudów typu warsztaty mobilne. Sklejka surowa służy przede wszystkim jako wypełnienie lub też zabezpieczenie ścian przed uszkodzeniem przez przewożony ładunek.

zastosowanie sklejki w środkach transportu
WYKROJNIKI LASEROWE

Sklejki stosowane są również jako elementy wykrojników służących do produkcji opakowań kartonowych. Technologia produkcji wykrojników opiera się na sklejce o bardzo wysokiej jakości, przeznaczonej do cięcia laserem. Transparentne lakierowanie sklejek surowych na nowoczesnej linii lakierniczej w technologii UV to dodatkowa usługa skierowana między innymi do producentów wykrojników laserowych.

zastosowanie wykrojniki laserowe

Sugerowane produkty do stosowania w produkcji wykrojników laserowych:

MEBLE

Sklejki od dawna powszechnie są stosowane w przemyśle meblarskim. Znajdują zastosowanie w meblach fronty (widoczne słoje/rysunek), na tylne ściany oraz póki (widoczne krawędzie). Dodatkowo są wykorzystywane do produkcji elementów stelażowych mebli tapicerowanych, stelaży łóżek, blatów stołów oraz mebli ogrodowych. Obecnie architekci poszukują innowacyjnych materiałów do produkcji mebli i dzięki ciepłu jakie stwarza drewno użyte do jej produkcji znajduje coraz to większe zastosowanie w meblarstwie.

Zastosowanie sklejki w meblach
DESKI PODŁOGOWE

W dobie wszechobecnie panujących paneli podłogowych, konsumenci coraz częściej powracają do tradycyjnych rozwiązań pozwalających odczuć bliższy kontakt z naturą. Stąd wciąż nie mniejsze zainteresowanie podłogami wykonanymi z naturalnego drewna. Niestety zwykła klepka ze względu na swe właściwości mechaniczne może powodować różnego rodzaju problemy przy użytkowaniu. Stąd zrodził się pomysł na deski podłogowe warstwowe. Zazwyczaj deski składają się z dwóch warstw: górnej warstwy użytkowej z drewna szlachetnego oraz dolnej ze sklejki surowej. Dzięki zastosowaniu dwóch warstw podłoga taka charakteryzuje się podwyższoną trwałością, stabilnością i wytrzymałością.

Zastosowanie deski podłogowe

Sugerowane produkty do stosowania w produkcji paneli podłogowych:

PREFABRYKATY BETONOWE

Sklejki są doskonałym materiałem do produkcji prefabrykatów, które od wielu lat stosowane są w budownictwie i nie tylko. Formy ze sklejki wodoodpornej pokrytej filmem fenolowym mogą być wykorzystywane wielokrotnie.  Dodatkowym argumentem przemawiającym za sklejka jest fakt, iż można z niej wykonać bardzo skomplikowane formy np. formy kwietników,  krawężników, schodów itd.

zastosowanie prefabrykaty betonowe

Sugerowane produkty do stosowania w produkcji prefabrykatów betonowych:

INNE

Sklejki wykorzystywane są również do produkcji skrzyń narzędziowych, opakowaniowych, ozdobnych itp. Znajdują zastosowanie w produkcji zabawek i podwórkowych placów zabaw dla dzieci.

zastosowanie sklejki na placach zabaw

Masz pytania?

Zadzwoń lub napisz. Z przyjemnością odpowiemy na Twoje pytania.

Menu